Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Serwis instalacji antenowych - Anteny

baner-anteny


Pracując na dachach wielokrotnie spotykamy się ze starymi, zniszczonymi uchwytami antenowymi i pokrytymi korozją antenami. Urządzenia i konstrukcje montowane na dachach budynków, nie dość, że narażone są na działanie czynników atmosferycznych, to ulegają degradacji na skutek działania kawasów zawartych w spalinach z pobliskich kominów. Czasem uwagę naszą zwracają przewrócone maszty i anteny powbijane na skutek upadku w powierzchnię dachu. Zniszczony dach to niepotrzebne koszty - którym można zapobiec. Trudno też nie przypuszczać, że spadające z dachu elementy konstrukcyjne mogą ranić, a nawet zabić człowieka. Podziwiamy "odwagę" fachowców, którzy korzystając z kawałka drutu i rolki taśmy izolacyjnej potrafią solidnie umocować "prawie" sprawnie działającą antenę satelitarną :)

Usuwanie awarii zestawów odbiorczych telewizji satelitarnej i cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T)


Rozwiązujemy problemy związane z nieprawidłowym odbiorem programów telewizyjnych z nadawanych nadajników naziemnych i satelitarnych oraz montażem anten satelitarnych i DVB-T (telewizja naziemna).
 

Telewizja satelitarna (serwis, instalacje zestawów satelitarnych)

Zapraszamy do skorzystania z usług związanych z usuwaniem problemów uniemożliwiających prawidłowy odbiór programów nadawanych za pośrednictwem nadajników satelitarnych.
 
20160904_131341

W przypadku instalacji satelitarnych najczęściej występującą przyczyną problemów z odbiorem jest nieprawidłowe ustawienie anteny satelitarnej.

W przeciągu ostatnich kilku lat wprowadzono liczne zmiany w technologii nadawania sygnału mimo braku jakichkolwiek znaczących zmian w budowie samych anten (czasz), co wymusza precyzyjne ustawienie (skierowanie) tych ostatnich w kierunku dedykowanych nadajników satelitarnych (W przypadku polskich platform cyfrowych jest to satelita HOTBIRD). Metoda "na oko" jest raczej loterią, a prawidłowe ustawienie można osiągnąć wyłącznie stosując cyfrowe mierniki mocy i jakości sygnału. Oczywiście diagnozujemy i usuwamy wszystkie problemy związane z telewizją satelitarną na samej regulacji anten nie kończąc.

Ile kosztuje ustawienie anteny ?

Głównym wyznacznikiem ceny w przypadku tej usługi jest dostępność do anteny i jej stan techniczny.
Koszt standardowo waha się w przedziale 70-90zł i uzależniony jest głównie od stopnia trudności dostępu do anteny i konwertera.
 

Telewizja naziemna (serwis, instalacje zestawów do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T)

Podobnie jak w przypadku telewizji satelitarnej służymy pomocą w zakresie napraw instalacji zapewniających odbiór cyfrowej telewizji nadawanej za pośrednictwem nadajników naziemnych (DVB-T). Telewizja naziemna jest najtańszym rozwiązaniem umożliwiającym obecnie odbieranie kilkudziesięciu programów w technologii HD i liczba tych programów rośnie z roku na rok.
Podobnie jak w przypadku anten telewizji satelitarnej również anteny służące do odbioru telewizji DVB-T wymagają poprawnej instalacji, ustawienia i konserwacji.

dvbt-ant

Dzięki nabytemu doświadczeniu wiemy, że kluczem do osiągnięcia najlepszego rezultatu w postaci niezakłóconego odbioru w każdych warunkach pogodowych jest - wybór odpowiedniej anteny (lub zestawu anten) dla warunków technicznych danej lokalizacji. Nasza wiedza jest do Państwa dyspozycji.

 

Instalacje zestawów odbiorczych (telewizja satelitarna i naziemna DVB-T)

Wykonujemy instalacje anten satelitarnych w dowolnych konfiguracjach i warunkach technicznych na potrzeby dowolnej platformy cyfrowej dostępnej w Polsce. Służymy pomocą w doborze materiałów (których dystrybucję również prowadzimy - przeczytaj o naszym sklepie ) i rozwiązań kwestii montażu i umiejscowienia anteny. Na instalacje udzielamy gwarancji, a w przypadku rozbudowanych instalacji (instalacje zbiorcze, AZARD) zapewniamy stałą obsługę techniczną.

Cena instalacji jest uzależniona od wielu czynników przy czym najważniejszym jest umiejscowienie anteny w kontekście bezpieczeństwa podczas jej montażu. Najtańsze instalacje (cena około 100-130zł) to te realizowane na balkonach lub w bezpośrednim sąsiedztwie okna. Najdroższe wymagają pracy na wysokości z dodatkowym zabezpieczeniem przed upadkiem lub/i z wykorzystaniem opasek zapewniających montaż bez ingerencji w strukturę komina (opaski kominowe)

Zawsze szukamy najlepszego rozwiązania zapewniając najwyższą jakość i zachowując jednocześnie rozsądny koszt usługi i materiałów.

20170321_122520


Zapraszam klientów z miast:
Gliwice, Zabrze, Knurów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Chorzów, Katowice, Pyskowice, Knurów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie

Szybki kontakt

Najszybszą i najbardziej efektywną formą kontaktu z naszym serwisem (zalecaną w przypadkach awaryjnych) jest kontakt telefoniczny:

tel.: 32 722 02 70


Łącząc się z numerem i korzystając z pomocy wiadomości powitalnej będą mogli Państwo wybrać odpowiedniego fachowca
Sprawy nie związane z awariami prosimy zgłaszać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: biuro@pogtech.pl

Zasięg działania

Naszym działaniem obejmujemy miasta aglomeracji Śląskiej i sąsiadujące z nimi miejscowości